Vytisknout tuto stránku

Lukáš třetí na UEC mistrovství Evropy - Svit, Slovensko

Napsal(a)  Zveřejněno: 15. 08. 2017

12. a 13. srpna se trojice Honza, Tomáš a Lukáš učastnila prestižního závodu Horal na Slovensku ve městě Svit u Popradu.. Trať MTB maratonu Horal vedoucí přes východní nízké Tatry  hostila tento rok v neděli  Mistrovství Evropy v maratonu, na který dorazila evropská špička specialistů na dlouhé tratě včetně trojnásobného mistra světa Albana Lakaty z Rakouska.

Sobotní amaterský závod na 78 km absolvoval Tomáš  na výborném 2. místě. Honzu, na  delší 134km traťi, postihl defekt zadního kola. Po opravě se Honza snažil smazat asi 20 minutové zdržení a skončil nakonec na 7. místě v kategorii.

Nedělní závod ME odstartoval na shodné trati 134 km, 4500m převýšení. Na závodníky čekalo několik velmi težkých a dlouhých stoupáních včetně hodinového výjezdu na Královu Holu (1946m). Nepříznívé, deštivé počasí připravilo pro závodníky doslova peklo. Kategorii Elite vyhrál Tiago Ferreira před Albanem Lakatou v čase 5:40. Lukáš startujicí v Kategorii Masters podal neskutečný výkon a obsadil v skvělé třetí místo s časem 6:38:24 za Adamem Pilčíkem a Ondřejem Koblihou.

Přečteno: 1393 krát