Vytisknout tuto stránku

Žernovský bajk a Heřmanoměstecká střela

Napsal(a)  Zveřejněno: 17. 06. 2020

Druhý červnový týden byl z pohledu počasí poněkud nepříznivý nicméně to nebránilo účasti HSK týmu na dalších závodech.
V uterý 9.června pořádal běžecký klub HM klání v silniční časovce jendotlivců na 12 km z Heřmanova Městce s cílem v Kovářově u Seče. Z Pardubic to byl na start kousek, a tak se zůčastnil Marek a Honza. Marek byl ve výborné formě a deklasoval konkurenci a zaslouženě vybojoval první místo s časem 21:43 (rychlostní průměr 33,15 kmh). Honza obsadil celkově 4. pozici s časem 22:22 s odstupem na celkově druhého Petra Novotného (Agro Kolín) pouhých 5 vteřin.

V sobotu se tým HSK zůčastnil tradičního XC Žernovský bájk v krásném prostředí udolí řeky Úpy. Pořadatelé připravili celkem 36 km dloho trať (3 okruhy) a oproti minulým ročníkum vynechali všechny asfaltové úseky a přidali na obtížnosti ve výjezdech i sigle trail pasážích. Přestože předpověď počasí nevěstila nic dobrého, závod se odehrál bez dešte a trať byla suchá až na pár tradičních blátivých useků v údolí. V hlavní mužské kategorii vyhrál biker Ondřej Zelený (Eleven Mercedes Black.ET) před Tomášem Ševců (Amenity Extrem Sport) a naším Lukášem Čápem (HSK cycling team). V kategorii Mužů do 49 let obsadil Honza 4. místo a Radek 23. příčku. V kategorii Fitness na 1. kolo pak nováček Libor Mojžíš a zároveň organizátor 1. pozici.

Přečteno: 1213 krát