Vláďa Vaněk vítězí na Hradeckém Cyklomaratonu

Napsal(a)  Zveřejněno: 10. 06. 2016

První červnová neděli 5.6. byla ve znamení Hradeckého Cyklomaratonu. Silné zastoupení bylo hlavně na 30km dlouhé trati, kde startovali: Jarda Romportl,Petr Ňůmen, obě generace Šplíchalovic Honza a Pepa, Tom Švec, Žokej Vláďa a v neposlední řadě sám El Presidento.
Závod byl již od startu v režii HSK, tempo hlavního pole udávalo duo Vláďa a Tom. Únik dne kontroloval El Presidento, který osamocenému uprchlíkovi nedal šanci a po třetině závodu byla na čele cca 20ti členná skupina. Ta se po několika kratkých nástupech zredukovala zhruba na 15 kousků... Bylo jasné, že rovinatý závod rozhodne pravděpodobně spurt. Těsně před cílem se pokusil o útok Tomáš, ale podařilo se mu pouze nadělit vedoucí skupinu, po sobotním Extreme Biku v Mostě již watty chyběli. Na Žokejův nástup už ale nikdo nezareagoval a malý náskok si udržel až do cíle, Tomáš bral bronz a vítězství v kategorii... Dále skvělě reprezentovali: El Presidento 13., Ňůmen 36., Honza Šplíchal 46., Pepa Š. 49. (bronz v rodinných týmech!!!), Jarda 121.
Jedinný zástupce na dlouhé trati Martin Chutný závod dokončil na pěkném 6. místě

Přečteno: 1741 krát