Okolo Broumova - stříbrná pozice pro Lukáše

Napsal(a)  Zveřejněno: 23. 08. 2017

V Broumovském výběžku proběhl  19.8. tradiční MTB 1/2 maraton s příznačným názvem Okolo Broumova s délkou 61 km a 1200m převýšení. Na start se postavil Lukáš, Tomáš a Honza. Ranní děšt připravil pro závodníky lehce podmáčenou trať. Ostrý start proběhl v 10 hodin. Skupina se začala dělit ve stoupání z Křinic do Ameriky a Martinkovic, kde si vrchařkou prémii připsal Lukáš. Náasledoval rychlý asfaltový přejezd Božanovem a Otovicemi. V nejdelším stoupání z Šonova si vrchařskou prémi připsal opět Lukáš. Výrazný náskok poté začal získávat Michal Bubílek, který obsadil celkově první místo. Lukáš vybojoval v závěrečním spurtu 2. místo před Tomášem Vagenknechtem. Tomáš vypustil závěr a skončil 5. a raději pošetřil síly na nedělní závod v Polsku. Honza naopak ve spurtu o třetí místo v kategorii podlehl soupeři a skončil 4.

Přečteno: 1420 krát