XC Josefov - 1. a 2. místo pro HSK

Napsal(a)  Zveřejněno: 18. 09. 2017

Obec Josefov u Jaroměře je známa sytémem historických pevnostní a každoročně hostí tradiční XC závod.
V okolí pevnosti je vytyčen 5 kilometrový okruh, který nemá velké převýšení. To ale nahrazují krátké a prudké technické sjezdy a výjezdy. Na kategorii mužů čekalo 5 okruhů a pro Masters I a II okruhy 4. Na start se za tým HSK postavil Lukáš, Tomáš a Honza. Start byl zahájen ve 13:30 výstřelem z děla. Startovní pole se postupně natáhlo a kromě výkonnosti bylo nutné se poprat i s náročnou tratí zpestřenou i průjezdem pevnostních katakomb. Vítězem se stal Michal Kaněra. Na skvělém druhém místě dokončil závod Tomáš mohutně povzbuzován týmovými kolegy. V kategorii Masters zvítězil Lukáš. Honzovi technická trať neseděla a skončil šestý

Přečteno: 1383 krát