Korona Gór Sowiech - 2x double pro HSK

Napsal(a)  Zveřejněno: 13. 05. 2019
V neděli 12.5. se dvojce Honza a Lukáš zůčastnila prvního zahraničního závodu v Polsku, třetího ročníku Korony Gor Sowiech se startem a cílem v Nové Rudě. Počasí moc nepřálo a na květen neobvykle chladno. Teplota v průběhu závodu nepřekročila 6 stupňů nad nulou a vytrvalý déšť skrápěl po celou dobu většinu trati. Start proběhl v Nové Rudě v 10 hodin a začal pozvolným stoupanim na Wolibórz. Stoupání se pomalu utahovalo až do sedla Przelecz Woliborska (729 m) na 9 km. Startovní pole se roztrhalo na skupiny. V první se o tempo staral Lukáš a ve druhé Honza. Sjezd se za nepříznivých podmínek jel opatrně. Prostřední část byla rovinatá. Lukáš odjel pronásledovatelům a snažil se dostihnout první dva závodníky. Závěr byl opět kopcovitý. Následovalo prudké pavé stoupání na Srebrenou Goru a závěrečný 2km výjezd s 15% skolenm na Góru sv. Anny, kde byl i cíl závodu po 54 km. Lukášovi se podařilo dostihnout a předjet dalšího závodníka, bohužel se nedotáhl na vítěze. Celkově i v kateogrii M30 skončil druhý. Honza dojel do cíle na celkově 10. místě a v kategorii M40 to stačilo na první místo. Celkově byla trať organizačně velmi dobře zajištěna včetně omezení provozu.
Přečteno: 1187 krát