34zubové utrpení na machovském Nova Cupu

Napsal(a)  Zveřejněno: 15. 05. 2017

První ostrý závod sezony mě zavlekl do vzdáleného Machova, kde se jel další díl Nova Cupu. Akce slibovala fajnové bajkování v terénu plné výjezdů, těžkých sjezdů a díky sobotnímu vydatnému dešti nechybělo ani bahno. Na závod jsem vyrazil s Happym a nutno říct, že po startu už jsem tak happy nebyl. Ranní poznámka týmového kolegy a místního znalce terénu Lukáše Čápa, že tu placku s 34 zubama mi nezávidí a že budu brečet, jsem pustil druhým uchem ven. Na 5. kilometru jsem už věděl, jak to myslel. Po hodině dřiny jsem na garminu viděl smutnou cifru 15 ujetých kilometrů, což mi na náladě rozhodně nepřidalo. 

Každopádně abych to zkrátil, šlapal jsem další tři hodiny a kousek, místama jsem si přál abych měl defekt a mohl to zabalit s úsměvem na rtech, že už nebude žádný kopec. Nakonec i díky tomu, že to Happymu nejelo, to zas takový propadák nebyl. Kolegiálně na mě čekal, a tak jsem mohl od 25. kilometru neustále poslouchal hlášky typu "Dělej jeď, přidej dyť ty bábovky nesjiždíme, jedem tenhle chcípák nám neujede..." Výjezdy bolely, některé jsem musel tlačit, především stojka u mlýna byla vražedná a v hlavě jsem dokola objednával 32zubovou placku. Našlo se pár sjezdů, které šly stěží sejít, natož sjet. Každopádně Véna udělal nádhernou trať, kerá by za sucha byla ještě zábavnější. No my kluci z Hradce, kteří považujou Suté břehy za vrchol bajkování, jsme trochu vystřízlivěli a spadli zpátky na zem. Občerstvovačky byly taky bez chyb, akorát ten těstovinovej salát v cíli byl takovej divnej...

Přečteno: 1993 krát

Zanechat komentář

Komentujte slušně, nevhodné příspěvky budou mazány webmasterem.

Internetový partner

logo-hp

Studio Vaněk Design se specializuje na tvorbu sportovních klubových webů a jejich správu, je také partnerem HSK Cycling.

Rychlý kontakt

 
737 445 263
Prezident teamu: Jiří Nádvorník
Manager teamu: Radek Pilnáček