Články - HSK cycling team

V neděli 28.6. se uskutečnil další závod Dobruššského poháru se startem v Olešnici v Orlických horách. Rekordní byla účast 133 startujících s mezinárodní účastí závodníků kontinetálního týmu Mazowsze Serce Polski, zástupců domácích týmu Favorit Brno a AC Sparta Praha a samozřejmě Lukáše, Marka, Honzy a Radka a Libora a Davida z našho týmu HSK. Trať závodu na 85km byla beze změn se startem v Olešnici přes Deštné, stoupání Šerlich, Orlické záhoří, Haničku, Rokytnici, Zdobnici přes stoupání Lusino údolí zpět do Deštného s cílem v Olešnici.
Hromadný start v 10:00 za teplého počasí. První stoupání z Olešnice a Sedloňova poloton příliš nenadělilo. V Dešntém na špici Honza přpravil pozici pro Lukáše a Marka ve stoupání na Šerlich. O servis se v doprovodním autě staral Jirka. Kopec na Šerlich nadělil pole na menší skupinky. V první skupině se držel Lukáš s Markem. V Orlickém záhoří na čele odjela skupina závodíku profi týmu. Ve stoupání na Lusino údolí došli síly Markovi a tak o pozice bojoval Lukáš ve spurtu na náměstí v Olešnici. Celkovým vítězem se stal Jakub Kaczmarek ( Mazowsze Serce Polski) s časem 2:15:41. V kategorii Masters obsadil Lukáš 3. místo v čase 2:20:07 za Milanem Hanykem (Mondraker racing team) a Petrem Danielem (CYKLO SKI klub Polička). V kategorii Muži obsadil Marek 9. místo (2:24:43) a v kategorii Veteráni I Honza 6. příčku (2:26:04) Radek 33. (3:01:50). V kategorii Veteráni II Libor 15. příčku (3:33:22). V Juniorech David 9. místo (2:44:27)

Letošním vítězem silničního Krakonošova maratonu na trati 87 km se stal Marek Joska z týmu HSK cycling. Sobotní silniční  maraton v Trutnově se odehrál v deštivém počasí. Na start se přesto postavil plný počet závodníku. V težkém závodě s hlavním stoupáním na Pomezní boudy se z vítězství radoval náš Marek Joska, který zvítězil v čase 2:23:14 s náskokem 2,5 minuty před Markem Šrollem.
V neděli 21.6. odstartoval na všesportovním stadionu v Hradci Králové MTB maraton s příznačným názvem Okolo Hradce. Trať byla v některých úsecích blátivá, což přidalo na obtížnosti závodu.
Skupina tří jezdů na čele se v cíli podělila o stupně vítězů. Celkovým vítězem se stal domácí Roman Štastný (Rock machine-Cyklomax), druhý Tomáš Coufal (Velocentrum Stratosauto) a, třetí Lukáš Čáp (HSK cycling team). Lukáš obsadil i první místo v kategorii M30. V kategorii žen do 18 let obsadila první místo Anna Ryndová. Z týmu HSK dokončili závod ještě Jan Truhlář (7. v kat M40).

Druhý červnový týden byl z pohledu počasí poněkud nepříznivý nicméně to nebránilo účasti HSK týmu na dalších závodech.
V uterý 9.června pořádal běžecký klub HM klání v silniční časovce jendotlivců na 12 km z Heřmanova Městce s cílem v Kovářově u Seče. Z Pardubic to byl na start kousek, a tak se zůčastnil Marek a Honza. Marek byl ve výborné formě a deklasoval konkurenci a zaslouženě vybojoval první místo s časem 21:43 (rychlostní průměr 33,15 kmh). Honza obsadil celkově 4. pozici s časem 22:22 s odstupem na celkově druhého Petra Novotného (Agro Kolín) pouhých 5 vteřin.

V sobotu se tým HSK zůčastnil tradičního XC Žernovský bájk v krásném prostředí udolí řeky Úpy. Pořadatelé připravili celkem 36 km dloho trať (3 okruhy) a oproti minulým ročníkum vynechali všechny asfaltové úseky a přidali na obtížnosti ve výjezdech i sigle trail pasážích. Přestože předpověď počasí nevěstila nic dobrého, závod se odehrál bez dešte a trať byla suchá až na pár tradičních blátivých useků v údolí. V hlavní mužské kategorii vyhrál biker Ondřej Zelený (Eleven Mercedes Black.ET) před Tomášem Ševců (Amenity Extrem Sport) a naším Lukášem Čápem (HSK cycling team). V kategorii Mužů do 49 let obsadil Honza 4. místo a Radek 23. příčku. V kategorii Fitness na 1. kolo pak nováček Libor Mojžíš a zároveň organizátor 1. pozici.

Jevíčko XCM a Vyking road 30.5.2020

Napsal(a) Zveřejněno: 03. 06. 2020

Po dlouhé odmlce způsobené opatřeními proti koronaviru se začíná pomalu rozjíždět závodní sezóna, a tak se HSK tým pomalu začíná rozjíždět na prvních závodech.
Lukáš se zůčastnil XCM závodu na 60km v Jevíčku. Na startu se sešla nebýválá konkurence z elitních českých týmů. První místo v kategorii Elite obsadil Filip Adel následován Markem Rauchfussem a Janem Strožem. Lukáš skončil na 8. místě s časem 2:09:31
Letošní Vyking road se konal pouze jako měřený trénink. Start a cíl byl ve městě Svratka nedaleko Hlinska. Pořadatelé vyznačili trať v krásném prostředí Vysočini po kvalitních asfalových cestách. Nechyběly stoupání na Sněžné a okolo přehrady Vír. Na 102km dlouhé traťi odstsartoval Honza a Marek. Jelo se opravdu ostré tempo a v Jimramove zůstala na čele jen 7mi člená skupina závodníků. Ta se v dalším stoupání rozdělila na prvni čtveřici ve které byl i Marek a další trojici s Honzou. Bohužel Markovi se nepodařilo udržet rozjeté tempo a na 70km mu došly síly, a tak závod dojel ve volném tempu. V zavěrečním finiši druhé trojce se Honzovi nepodařil spurt, a skončil celkově na 6. místě.
Velký uspěch na kratší 50km trati zaznamenal nováček v týmu junior David, který s přehledem vybojoval první pozici.

Závod Hostivařský zmrzlík naštěstí nedostál svého jména a nad pražskou Hostivaří vládlo příjemné počasí pro cyklokros. Advent je v plném proudu a není nad to si "odskočit" na cyklokros. Jedinečná trať zvaná " pražská Koksijde" ,z rejstříku Petra Polívky, nabízí spoustu písku, zatáček a dalších krosových zajímavostí.

O úvodní závod se postarala drobotina (žáci, žákyně a kadetky). A bylo na co koukat. Hned po startu, hromadný pád a pak přetlačování o každý metr na trati. Byla to hezká podívaná.

Před obědem šlápli do pedálů masters muži C+D, ženy a kadeti. Dvacet čtyři závodníků vyrazilo vstříc pěti okruhům po ohlušujícím výstřelu.

Pro Petru byl závod po roce mateřské pauzy opravdovým požitkem. Snaha byla maximální a nakonec i oceněná bednou. Na zvyšování výkonosti se bude muset zapracovat během zimní sezóny třeba i během (za dítětem).

V hlavním závodě dominoval letošní mistr Evropy a bronzový medailista z MS masters Ondra Zelený.

 

V neděli 15.9. se konalo tradiční XC Memoriálu Oldřicha Máchy v Josefovské pevnosti u Jaroměře. Tým HSK reprezentoval Lukáš, který na trati vybojoval první místo v kategorii Masters. Na start posledního závodu Dobruššského poháru silničních okruhů v Kounově se postavil Honza a Radek. Tentokrát z toho podium nebylo a v nabité konkurenci kategoerii Veterani I se umístili na 7. respektivě 19. místě.

Red Bull Dolomitenmann 2019

Napsal(a) Zveřejněno: 10. 09. 2019


Letošní výzvou pro Lukáše byla nabídka brněnského Czech Outdoor eXtréme Team na účast na prestížním Red bull Dolomitten man 2019. Závod se konal první zářijový víkend v Lienzu v Rakousku. Složení týmu pro jednotlivé disciplíny, běh - Záveský Filip, paragliding - Jiří Tichý, MTB - Lukáš Čáp a kanoistika - Jiří Žák. Celý tým odcestoval na místo závodu již ve středu, aby měl dostatek času na aklimatizaci a trénink na tratích závodu. Páteční déšt a předpověď počasí na sobotu nebyla příliš optimistická. Nicméně v době samotného závodu byly podmínky poměrně příznivé. Přesto organizátoři přistoupili kvůli bezpečnosti závodníků ke změnám na trati bežecké a paragliding části závodu.
Závod odstartoval běžeckou části v 10:00 z hlavního náměstí v Lienzu, běžci zdolávali převýšení cca 1300m na Hochstein, kde proběhla předávka pragaldistům. Ti měli za úkol doplachtit na fotbalový stadion v Lienzu s mezipřistáním na Moosalmu. Dále předávali MTB jezdcům. Na cyklisty čekalo 1700m převýšení na 30 km a několik technických pasaží včetně trailu pojmenovaném po místním profesionálním MTB jezdci Alabanu Lakatovi. Poslední disciplínou byl kajak na divoké vodě s cílem opět na hlavním náměstí v Lienzu.
Celý tým se popral s nástrahami traťi a všichni podali maximální výkony. Praglading se bohužel zkomplikoval nevhodným přistáním. Celkově tým dokočil na 19. míste v kategorii amaterských týmu.

Pařížovské okruhy - silniční závod

Napsal(a) Zveřejněno: 10. 09. 2019

Pařížovské okruhy nabídly přes hodinu a půl ostrého závodění. Okruhový závod s nepříliš členitým profilem, který v posledních letech nahradil o poznání kopcovatější závod Doubrava Vysočina Tour, přilákal na start téměř 50 závodníků. I přes množství nástupů a jeden celkem nadějný pětičlenný únik, kde figuroval i Marek, se nepodařilo balík dostatečně nadělit. Po pokusech o selekci ve "stoupání" na Borek a v Heřmanicích se na dlouhých rovinách pole opět sjelo, a do cíle, který následoval po nebezpečně odkloněné zatáčce ve sjezdu, tak dojelo prvních 15 lidí ve stejném čase. Pro HSK nakonec 5. místo v kategorii mužů.

Internetový partner

logo-hp

Studio Vaněk Design se specializuje na tvorbu sportovních klubových webů a jejich správu, je také partnerem HSK Cycling.

Rychlý kontakt

 
737 445 263
Prezident teamu: Jiří Nádvorník
Manager teamu: Radek Pilnáček