Články - HSK cycling team

               V sobotu 19. 9. se konal poslední závod Dobrušského poháru, ve kterém našli zastoupení i naši závodníci - Lukáš, Marek, David a Libor. Na trasu dlouhou 57 km se vydal David s Liborem a ve stejný čas i Lukáš s Markem, kteří jeli o jedno kolo déle, tedy 75 km. V kategorii juniorů si David vyjel skvělé 2. místo, Libor se spokojil s 6. místem a výborně odvedenou práci odvedl Marek, který rozjel spurt do kopce Lukášovi, jenž nedal šanci většině soupeřů a s odstupem 4 sekund si dojel pro výborné 2. místo. Děkujeme pořadatelům za organizaci a bezpečí na trati.

               Letošní ročník Dobrušského pohárů skončil pro HSK Cycling team velmi dobře, kdy se v celkovém pořadí umístili 3 naši závodníci. Káťa si za oddřenou práci po celý rok vybojovala 1. místo ve své kategorii, Lukáš taktéž nezklamal a svými výkony si dojel pro úchvatné 1. místo v celkovém pořadí a David vybojoval za celý letošní rok 2. místo na bedně. Děkujeme všem pořadatelům jednotlivých závodů za skvělé zorganizované závody a za bezpečnost na trati. Těšíme se na příští sezónu, naviděnou.

V sobotu 5.9. pokračoval Dobrušský pohár časovkou jednoltivců do vrchu na 10 km z Habrové s cílem v Uhřínově a HSK tým si opět odvezl medailové pozice ve všech kategoriích.
Starty byly provedeny intervalově po 1 minutě a první startující vyrazil na trať úderme 10. hodiny dopoledne. První polovina trati byla rovinatější a hlavní stoupání s převýšením cca 300 m přislo v druhé polovině. V juniorech obsadil David Kollár druhé místo s časem 21:10. V kategorii žen brala Katka 2. místo (čas 26:35). V kategorii muži Marek rovněž 2. pozici (čas 19:18). V Masters Lukáš také 2. místo o pouhou vteřinu (18:36) za celkově nejlepším časem Petra Daniela. V kategorii Vereráni I Honza 1. místo v čase 19:03.
Příjemné zakončení závodu spojené s výhlášením a bohatou tombolou proběhlo v restaruaci U Mařenky. Organizátorů děkujeme za perfektní závod a příjemnou atmosféru.

Lesák Cup 2020

Napsal(a) Zveřejněno: 04. 09. 2020

Poslední prázdninová sobota se nesla v duchu pátého ročníku velmi povedeného závodu Lesák Cup. Do krásného prostředí Jestřebích hor dorazilo o něco méně závodníků a diváků než loni, pravděpodobně díky ne ideální předpovědi počasí, která hlásila srážky, a taktéž kvůli vydatnému dešti noc před závodem, který však udělal trať o něco málo těžší, ale tím i zajímavější. Závod bohatý na techniku vedl po lesních nezpevněných cestách a úzkých pěšinách, nechyběly technicky náročné výjezdy ani sjezdy. Obzvlášt výšlap na Kryštofovy kameny po mokrých kořenech je skutečnou výzvou. Počasí nakonec vyšlo nad očekávání a během celého povedého dne nespadla ani kapka. Závod dle harmonogramu odstartoval po 12. hodině. Za HSK se na čáru delší 40 kilometrové trasy (2 kola) postavila jednička týmu Lukáš a za ženy na 20 km (1 kolo) bojovala o bednu i Káťa. Lukáš sice ani letos neobhájil předloňské vítězství vrchařské prémie na Panskou cestu, nicméně na trati se mu dařilo skvěle a do cíle dorazil na krásném 3. místě celkově, což v kategorii Masters I vyneslo 2. místo. “V prvním kole jsem si šlápnul, ale druhé kolo jsem projel čistě”, zhodnotil Lukáš po závodě. Vzhledem k obtížnosti trasy lze jen smeknout. Káťa si pohlídala 3. místo celkově i v kategorii prakticky od startu do cíle. Po závodě na bikery čekaly tradiční palačinky s Nutellou a poté již vyhlášení, kdy se na bednu v kategorii Masters II postavil i aktuální mistr České republiky v cyklokrosu Emil Hekele, který přijal pozvání na závod a “Lesáka” si objel. Na závěr bychom chtěli poděkovat pořadatelům - hlavně řediteli závodu Michalovi Bergmanovi z Červeného Kostelce - za perfektně zorganizovaný závod, výborně značenou trať, příjemné rodinné prostředí, skvělé ceny, video i fotodokumentaci a mnoho dalšího. Doufejme, že tradice tohoto závodu nás bude těšit ještě po mnoho let.   

Káťa 

Dobrušký pohár - časovka Pohoří

Napsal(a) Zveřejněno: 11. 08. 2020

V neděli 9.8. se v rezervním termínu konal další závod Dobrušského poháru, již tradiční Memoriál Jana Lamicha - Časovka Pohoří, kam se za HSK team vydal Honza, Lukáš, Vladimír, Petr, David a Libor - nová posila týmu. Ti se postavili na start trasy o délce bezmála 10 km. Počasí dalo za slib velice horký den, se kterým se nakonec vyrovnalo všech 85 účastníků závodu přes všechen pot a dřinu, jenž museli závodníci vynaložit. Závod odstartoval v 10:00 prvním soutěžícím a poté jeden za druhým vyjížděli po intervalu jedné minuty. Honza startoval jako 3. a po dojetí se ukázalo, že předvedl vynikající výkon v čase 13:23 a tím se usadil na 1. místo ve své kategorii, se kterým po celou dobu závodu konkuroval ostatním závodníkům. Bohužel ke konci ho předstihl pouze jediný účástník a zároveň vítěz celého závodu a tím Honza bere skvělé 2. místo. Podobně to probíhalo i u Lukáše, který ačkoli neměl žádný časovkářský speciál, tak i přesto obsadil fenomenální 2. místo s časem 13:37 v kategorii masters a tím dokázal, že to není pouze o kole, nýbrž hlavně o nohách. Skvělé místo bral i David, který v čase 15:26 vybojoval 2. místo v kategoii juniorů, se kterým slavil svůj druhý úspěch v barvách týmu. Velice dobře si vedli i Petr s Liborem, kteří svým výkonem uhájili skvělá 8. místa. Veliké poděkování patří i pořadatelům, kteří se i přes mimořádnou situaci rozhodli akci uspořádat a dohlížet na bezpečnost všech cyklistů.

Mamut Tour 2020

Napsal(a) Zveřejněno: 03. 08. 2020

V sobotu 25.8. se v náhradím termínu konal trandiční silniční cyklomaratorn Mamut Tour. Do Přerova se vydal Honza a tradičně se postavil na start nejdelší trasy A s délkou 210km. Počasí slibovalo parný den a dřinu a pot při více než 6ti hodinovém maratonu. Start proběhl v 8:30 v zázemí místní zemědělské školy. Hlavní balík v celkem v rozumném tempu vystoupal na první horskou prémii na Tesáku. Následovalo stoupání na Hadovnu a Grapy, které hlavní pole nadělilo na menší skupiny. Sjezdy v Hostýnských vrších byly poměrně nebezpečné po úzkých lesních asfaltkách poznamenaných nepořádkem po těžbě dřeva a výdatné průtrži mračen předchozí noc. Na 110 km skupiny prořídly, poté co se odpojili závodníci na kratší trať. V posledním stoupání na Lázy Honza odjel společne se dvěma závodníky a poctivá spolupráce byla zakončena cílovým spurtem. Honza obsadil v kategorii M40 skvělé první místo s časem 6:15.

MTB Sádecká pila 2020

Napsal(a) Zveřejněno: 03. 08. 2020

V neděli 1.8.2020 se konal závod Poháru Českomoravské vrchoviny - 8. ročník MTB Sádecká pila. Své síly přijelo změřit 94 mužů na delší trati (41 km) a 82 mužů na kratší (22 km). Žen se představilo 19 a to na kratší trati. Závod se konal v na kopce bohatém Sádku u Poličky, proto nepřekvapí 700 metrové převýšení na 22 kilometrech. Za HSK se závodu zúčastnila nová posila týmu Kateřina Teuberová, která obsadila 3. místo v kategorii i absolutně v čase 1:21:04 a slaví tak úspěch v prvním závodu v barvách týmu.

Žernovský bajk Road

Napsal(a) Zveřejněno: 22. 07. 2020

Po uspěšných ročnících Žernovského bajku se Libor Mojžíš rozhodl uspořádat i silniční verzi závodu, který se zárovneň započítal do hodnocení Dobrušského poháru. První ročník Žernovského ROAD bajku odstartoval v neděli 19.7. Trasa v délce 72 km zahronavla 4,5 okruhů v klasikářském stylu v okolí Hořiček u České Skalice. Zázemí závodu bylo přímo v Hořičkách. Celková účast byla 151 startujících. Hlavní pole se v 10 hodin přesunulo ke 4 km vzdálenému startu a za slunečného počasí proběhl ostrý start. Junioři, ženy a Veteráni II odstartovali o 2 minuty později. Jediný delší výjezd byl u Chvalkovic, kde proběhlo několik pokusů o nástup. V poslednám kole odjel Jan Lukeš (Carla Kupkolo) a náskok udržel až do cíle. O dalším pořadí se rozhodovalo ve spuru mezi asi 15ti členou skupinou pronásledovatelů. Z početné skupiny zástupců týmu HSK dosáhl nejlepšího umístění Lukáš a 3. místem v kategorii Masters potvrdil stabilní formu, kterou ladí na mistrovství ČR. Vláďa dokončil na 10. místě ve stejné kategorii. Marek se udržel v první skupině a dokončil v kategorii mužů na 7. místě. Honza na 10. a Radek na 27. místě v kategorii Veteráni I. V samostatném závodě Juniorů pak David vybojoval výborné 2. místo. 2. místo obsadila i Katka v kategorii žen. Velký dík za perfektně zorganizovaný závod včetně asistence policii patří Liborovi a celému týmu organizátorů.

V neděli 12.7. se v rámci mistrovství ČR MTB časovce do vrchu v Peci pod Sněžkou rozhold Lukáš navázat na své předchozí uspěchy. Prvním místem v kategorii potvrdil skvělou formu a po právu může obléci mistrovstvký dres. Trať v délce 4,5 km vedla od hotelu Horizont po sjezdovce Javor a končila na Pražské boudě. Celkové převýšení bylo 350m.
Ve stejný den startovalo v Mělčanech u Opočna další kolo Dobrušského poháru povedeným XC na 5 kol a 24km. Trať byla po deštích v uplynulých dnech velmi bláťivá a fyzicky náročná. Nebyla nouze o pěší výběhy. Kategorii Veteráni II obsadil výborné 3. místo Libor Mojžíš a v kategorii Veteráni I Radek Pilnáček 7. příčku.

Internetový partner

logo-hp

Studio Vaněk Design se specializuje na tvorbu sportovních klubových webů a jejich správu, je také partnerem HSK Cycling.

Rychlý kontakt

 
737 445 263
Prezident teamu: Jiří Nádvorník
Manager teamu: Radek Pilnáček