×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 899

26.-27.6.2015 Liberecký survival – obhajoba vítězství

Napsal(a)  Zveřejněno: 03. 07. 2015

Liberecký survival byl minulý rok vlastně jeden z mých prvních survivalů. Vyhráli jsme ho a letos jsme tam jeli to první místo obhájit. A říká se, že obhajovat je vždycky těžší!

 

Většinou bývám vyčerpaná po závodě…tentokrát jsem shodou všech okolností byla vyčerpaná už před startem! J Ani jsem nechtěla myslet na to, co všechno nás během závodu čeká a co budeme muset zvládnout, ačkoli jsem měla pocit, že sebou zvládnu tak akorát fláknout do postele. Ale člověk, když musí, zvládne spoustu věcí…a tak jsme vyrazili na noční etapu, kde nás čekalo MTB, běh do vrchu, sjezd na koloběžkách, inline. Předpokládaná doba zdolání noční etapy 2 – 3 hod. My jsme protnuli cílovou pásku za 1:49 hod…několik drahocenných minut spánku k dobru!

Ráno to vypadalo na další deštivý závod, ale nakonec se vyjasnilo a počasí vydrželo během celého závodu. Takže rychle nachystat věci na jednotlivé etapy a vyrazit na start. První disciplína byla plavání, skok do studené vody mě dostatečně probudil. Následoval watercross, slaňování a cca 8 km na koloběžkách. Poté jsme se na kole přesunuli, k rybníku Peklo, kde nás čekala chůze na slackline a kajak. Další bajkový přesun, kde jsme sbírali jednu indicii za druhou nás přivedl až na modrou a červenou trať ingeltreku pod Smrkem, to jsme si užívali…teda já do té doby, než jsem si v jedné otáčce v rychlosti o kámen ukopla nohu…tam, přiznám se bez boje, ukápla nejedna slza…V Novém Městě pod Smrkem nás čekalo lezení, šipky, první pomoc, ale také orientační běh, takže jsem tu nohu musela zkrátka rozhýbat…hned po absolvování těchto disciplín, jsme vyrazili pro další kontroly a další disciplíny - ,,výběh“ na Smrk a následné slaňování – tahle část nám vzala hodně sil. Při další disciplíně, což byla návštěva štoly, nás už dohnali křeče…rychlé magnesko a spěchat pro další indicie, tentokrát po černé singltrekové trase…tam už jsem si nic neukopla a naopak parádně jsem si ji užila J! Konečně jsme po 8 hodinách projeli cílem…všichni si vesele vyprávěli své zážitky a já neměla sílu ani mluvit, z posledních sil jsem se přesunula k autu a tam jsme snědla, na co jsem přišla. Překvapilo mě, když mi Šinky přišel říci, že jsme dali nejvíce bajkových kontrol a obhájili tak vítězství, ba dokonce jsme se dělili o první místo v absolutním pořadí. Zalezla jsem do spacáku totálně vyčerpaná a s hezkým pocitem, že jsme to i přes velkou únavu zvládli, jsem usnula. Myslím, že to byl hezký trénink na blížící se ME v Adventure Race v Irsku. 

Přečteno: 1878 krát

Zanechat komentář

Komentujte slušně, nevhodné příspěvky budou mazány webmasterem.

Internetový partner

logo-hp

Studio Vaněk Design se specializuje na tvorbu sportovních klubových webů a jejich správu, je také partnerem HSK Cycling.

Rychlý kontakt

 
737 445 263
Prezident teamu: Jiří Nádvorník
Manager teamu: Radek Pilnáček