Lukáš mistrem kraje a polské úspěchy HSK

Napsal(a)  Zveřejněno: 10. 05. 2017

Sváteční víkend 6-7. května opět uspěšně bojovala trojice závodníků HSK týmu na silničních i bikových tratích v Čechách i zahraničí. V sobotu se Lukáš Čáp a Jan Truhlář vypravili poměřit své síly se zahraniční konkurencí do nedalekého Polska na silniční závod Korona Gór Sowich. Trať závodu měřila 55 km. Po startu se prvních několik km mírně stoupalo až k úpatí hlavního stoupání přes hřeben Sowích hor  s převýšením 450m. Nerovozita po startu v pelotonu výustila v několik pádů a byla střídana nástupy polských závodníků. V hlavním stoupání diktoval tempo Lukáš,  jeho atak ke konci stoupání vydržel pouze polský závodník Piotr Rakiewicz z polskeho týmu GVT.

Vrchařskou prémii Przelecz Woliborska (729m) zdolali s minutovým náskokem na své pronásledovatele. Následoval nebezpečný sjezd a dále kratší 3 km výjezd na Przelecz Srebrnogórska (593m). Posledních 25 km bylo spíše rovinatější. Dvojce na špici vzorně spolupracovala a držela na pronásledovatele asi minutový náskok. Ve spurtu na náměstí Lukáš podlehl polskému kolegovi a reprezentantovi Polska v cyklokrosu Pioterovi Rakiewiczovi a bral i tak velmi cenné druhé místo. Honza dorazil ve třetí skupině se ztrátou necelých 4 minut. Závod se jel v ostrém tempu o čemž svědčí výsledný čas vítězné dvojice 1h 32' 43" a průměr 38 km/h.

V neděli se uskutečnil ve polském Walbrzychu XC závod kategorie C2 polského poháru, na který si odskočil Tomáš Ševců. Na technicky náročné trati si v mezinárodní konkurenci z Čech, Polska, ale i Ruska, Německa nebo Mexika dojel pro 19. místo v elitní kategorii a pro 8. místo v kategorii U23. Vítězem závodu se stal mistr Polska Bartolomiej Wawak před Markem Konwou a kolínským Janem Nesvatbou. Závod žen ovládla olympionička Maja Wloszczowska.

O svátečním pondělí 8.5. se konalo tradiční mistrovství královéhradeckého kraje v časovce do vrchu Vrchlabí - Benecko. Trať měřila 7,5 km s převýšením 450m a končila na parkovišti horského hotelu Žalý. Lukáš opět potvrdil výbornou formu a stal se tak opakovaně celkovým vítězem a tím i mistrem KHK v časovce do vrchu v čase 19:32.

Přečteno: 1296 krát

Zanechat komentář

Komentujte slušně, nevhodné příspěvky budou mazány webmasterem.

Internetový partner

logo-hp

Studio Vaněk Design se specializuje na tvorbu sportovních klubových webů a jejich správu, je také partnerem HSK Cycling.

Rychlý kontakt

 
737 445 263
Prezident teamu: Jiří Nádvorník
Manager teamu: Radek Pilnáček