Dobrušský pohár Silniční závod - Pivovar Dobruška

Napsal(a)  Zveřejněno: 01. 07. 2020

V neděli 28.6. se uskutečnil další závod Dobruššského poháru se startem v Olešnici v Orlických horách. Rekordní byla účast 133 startujících s mezinárodní účastí závodníků kontinetálního týmu Mazowsze Serce Polski, zástupců domácích týmu Favorit Brno a AC Sparta Praha a samozřejmě Lukáše, Marka, Honzy a Radka a Libora a Davida z našho týmu HSK. Trať závodu na 85km byla beze změn se startem v Olešnici přes Deštné, stoupání Šerlich, Orlické záhoří, Haničku, Rokytnici, Zdobnici přes stoupání Lusino údolí zpět do Deštného s cílem v Olešnici.
Hromadný start v 10:00 za teplého počasí. První stoupání z Olešnice a Sedloňova poloton příliš nenadělilo. V Dešntém na špici Honza přpravil pozici pro Lukáše a Marka ve stoupání na Šerlich. O servis se v doprovodním autě staral Jirka. Kopec na Šerlich nadělil pole na menší skupinky. V první skupině se držel Lukáš s Markem. V Orlickém záhoří na čele odjela skupina závodíku profi týmu. Ve stoupání na Lusino údolí došli síly Markovi a tak o pozice bojoval Lukáš ve spurtu na náměstí v Olešnici. Celkovým vítězem se stal Jakub Kaczmarek ( Mazowsze Serce Polski) s časem 2:15:41. V kategorii Masters obsadil Lukáš 3. místo v čase 2:20:07 za Milanem Hanykem (Mondraker racing team) a Petrem Danielem (CYKLO SKI klub Polička). V kategorii Muži obsadil Marek 9. místo (2:24:43) a v kategorii Veteráni I Honza 6. příčku (2:26:04) Radek 33. (3:01:50). V kategorii Veteráni II Libor 15. příčku (3:33:22). V Juniorech David 9. místo (2:44:27)

Přečteno: 2996 krát