Korona Gor Sowiech - Pieszice

Napsal(a)  Zveřejněno: 14. 05. 2018

Zahraniční závod absolvovali Lukáš a Honza v Polsku v sobotu 12. května, kde pořadatelé připravili amatérský závod v rámci profesionální série CCC TOUR Grody Piastowskie.
Trať kopírovala závěrečných 36 km závodu pro profesionály a rozhodně nepatřila k nejlehčím. Závodníci zdolávali
3 kopce s 900m převýšením po kvalitních komunikacích. Na startu se sešlo asi 200 amatérů. Hned po prvních metrech následovalo 13 km stoupání na Przelec Jugowska (813m), které peloton nadělilo na menší skupiny a jednotlivce. Lukáš nezachytil zavěrečný nástup 2 polských cyklistů a jel sólo jízdou a asi minutovým odstupem. Následoval rychlý sjezd a nasledně asi 1 km s 20% stoupání na Sokolec. Po posledním soupání z Walimi byl Lukáš dojet skupinou pronásledovatelů. V závěrečném spurtu skončil celkově 4. s časem 1:07:00. a na výborném 2. místě v kategorii M30. Celkovým vítězem se stal Piotr Sułek 1:06:18 Honzovi poodjela skupina v prvním stoupání a dojel solo jízdou na 6. místě v kategorii s časem 1:12:43. Velký dík patří i pořadatelů z perfekní organizaci i omezení provozu vozidel v části traťi.

Přečteno: 1913 krát