Žernovský bajk Road

Napsal(a)  Zveřejněno: 22. 07. 2020

Po uspěšných ročnících Žernovského bajku se Libor Mojžíš rozhodl uspořádat i silniční verzi závodu, který se zárovneň započítal do hodnocení Dobrušského poháru. První ročník Žernovského ROAD bajku odstartoval v neděli 19.7. Trasa v délce 72 km zahronavla 4,5 okruhů v klasikářském stylu v okolí Hořiček u České Skalice. Zázemí závodu bylo přímo v Hořičkách. Celková účast byla 151 startujících. Hlavní pole se v 10 hodin přesunulo ke 4 km vzdálenému startu a za slunečného počasí proběhl ostrý start. Junioři, ženy a Veteráni II odstartovali o 2 minuty později. Jediný delší výjezd byl u Chvalkovic, kde proběhlo několik pokusů o nástup. V poslednám kole odjel Jan Lukeš (Carla Kupkolo) a náskok udržel až do cíle. O dalším pořadí se rozhodovalo ve spuru mezi asi 15ti členou skupinou pronásledovatelů. Z početné skupiny zástupců týmu HSK dosáhl nejlepšího umístění Lukáš a 3. místem v kategorii Masters potvrdil stabilní formu, kterou ladí na mistrovství ČR. Vláďa dokončil na 10. místě ve stejné kategorii. Marek se udržel v první skupině a dokončil v kategorii mužů na 7. místě. Honza na 10. a Radek na 27. místě v kategorii Veteráni I. V samostatném závodě Juniorů pak David vybojoval výborné 2. místo. 2. místo obsadila i Katka v kategorii žen. Velký dík za perfektně zorganizovaný závod včetně asistence policii patří Liborovi a celému týmu organizátorů.

Přečteno: 2829 krát